Get Adobe Flash player

Polecane strony

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
208194
stat4u

Aktualności

Wycieczka edukacyjna do teatru

Dnia 08 października 2013 roku, 17 uczniów ze Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Teatru imienia H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl „Calineczka”. Kiedy znajdziecie się wśród kwiatów, gdzieś w parku lub na polanie, wybierzcie sobie jeden – najpiękniejszy. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli pocałujecie jego płatki, otworzy je przed Wami…   http://www.teatrandersena.pl/calineczka 

Cel i założenia wyjazdu to: rozwijanie zainteresowań teatrem i kulturą, poznanie struktury i pracy teatru, poznanie zawodów związanych z teatrem, uwrażliwienie na bogactwo języka, estetykę i piękno scenografii.

Na koniec wycieczki dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych w Centrum Rozrywki dla Dzieci „Radość”, czynnie uczestnicząc w ciekawej rekreacji.

Wyjazd edukacyjny zorganizowany został dzięki wpłatom 1% na rzecz Stowarzyszenia „Poleska Dolina Miłosierdzia”.

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie finansowe naszych dzieci

Wycieczka edukacyjna Kazimierz - Nałęczów

Dnia 11 września 2013 roku, 35 osób – uczniów i rodziców ze Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.
Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły. Dzięki wspaniałej architekturze – renesansowe kamienice, średniowieczne ruiny Zamku, Baszta – bogatej historii i pięknemu krajobrazowi, stanowi atrakcję turystyczną. Niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza podziwialiśmy z pokładu statku, płynąc po Wiśle.
W Nałęczowie dzieci spacerując po Parku Zdrojowym podziwiały Drzewostan parku, który jest starannie dobierany i pielęgnowany przez prawie 190 lat. Obok znanych krajowych gatunków drzew iglastych i liściastych spotyka się tu okazy flory zachodnioeuropejskiej,
a nawet amerykańskiej (np. wysokie sosny-wejmutki). Na ponad 20 hektarach rosną m.in. kasztanowce, lipy, sosny i dęby, ale także tulipanowce amerykańskie, katalpy (inaczej surmie) i skrzydłoorzechy chińskie. Park Zdrojowy, położony w centrum miasta, jest oazą ciszy
i spokoju, gdzie spacerowicze mogą dokarmiać oswojone łabędzie i wiewiórki.

Wycieczka edukacyjna zorganizowana została dzięki wpłatom 1% na rzecz Stowarzyszenia „Poleska Dolina Miłosierdzia”.

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie finansowe naszych dzieci

1% 2013 Podziękowania

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
                                                                              Jan Paweł II

 

Gorące podziękowania za 1% podatku

 Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Poleska Dolina Miłosierdzia”. Dzięki Wam, pozyskane środki finansowe pomogą nam realizować nasze cele statutowe -  troska o rozwój i wychowanie wiejskich dzieci, a także zebrane środki pomogą nam pokryć koszty leczenia i rehabilitacji naszych podopiecznych.

 W imieniu wszystkich potrzebujących, którzy czekają na Twoją pomocną dłoń, za okazywaną życzliwość i wspieranie nas w tej misji  –  serdecznie dziękujemy.

 Jednocześnie chcemy podkreślić, że z uwagi na procedurę przekazywania 1% podatku przez Urzędy Skarbowe nie jesteśmy w stanie podziękować indywidualnie każdemu z naszych Darczyńców. Upoważniamy wszystkich, do których dotrze nasze podziękowanie do przekazania go tym, o których wiedzą, że wskazali nasze Stowarzyszenie przy rocznym rozliczaniu podatku. Pamiętając o wszystkich Darczyńcach przekazujemy szczere pozdrowienia.

Za wsparcie naszych działań serdeczne dziękujemy!

 

Życzenia wielkanocne 2013

Kontakt

Stowarzyszenie Poleska Dolina Miłosierdzia

Wereszczyn 73,
22-234 Urszulin

Tel./fax. 82 57 13 459

e-mail: poczta@spdm.pl

Formularz kontaktowy

KRS: 0000307113

Nr konta: 54 8191 1026 2002 2000 0749 0001

Pogoda

Kalendarz

maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031