Get Adobe Flash player

Polecane strony

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
95351
stat4u

Aktualności

Życzenia na Boże Narodzenie 2018

zyczeniaBN2016

Mikołajkowa wycieczka edukacyjna 2018

Dnia 06 grudnia 2018 roku, uczniowie z Zespołu Szkół w Urszulinie uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce edukacyjnej do Multikina w Lublinie na film „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”.

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki.
W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się
w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki.

https://multikino.pl/filmy/miskow-2-och-w-nowym-jorku

Czytaj więcej...

Wycieczka edukacyjna do teatru 2018

Dnia 22 listopada 2018 roku, uczniowie ze Szkoły Filialnej w Wólce Tarnowskiej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Teatru imienia H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl „Pchła szachrajka”.
Chcecie bajki? Oto bajka… Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Dalej już trochę gorzej, bo jak tu spamiętać i opowiedzieć niezliczone i absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły. Nasza bohaterka owija sobie wszystkich wokół palca, a wszystkie intrygi przeprowadza z właściwą sobie złośliwością, żeby nie powiedzieć – perfidią. Utwór Brzechwy nasycony jest, jak cała jego twórczość, ogromną dawką satyry i nieokiełznanego dowcipu. Nasza pchła skacze z kołnierza na kołnierz, wpada z jednych tarapatów w drugie, ale z każdej sytuacji udaje jej się wyjść bez opresji.
Twórcy „Pchły…” w teatrze Andersena próbują uchwycić absurd wierszowanej opowieści bawiąc się z małymi i dużymi widzami iluzją, mamią ich magicznymi sztuczkami i podstawiając pod nos lustro udowadniają jak łatwo i naiwnie dajemy się za ten nos wodzić.

http://teatrandersena.pl/wydarzenie/pchla-2/

Czytaj więcej...

Wycieczka edukacyjna do JuraPark w Bałtowie 2018

       Wycieczka odbyła się 26 września 2018 roku. Wzięło w niej udział 39 osób – dzieci z Zespołu Szkół w Urszulinie – klasa „O” B z wychowawczynią Barbarą Jurko oraz opiekunowie i rodzice dzieci.

      JuraPark okazał się niesamowitym miejscem! Okazały kompleks ośrodka kryje w sobie wiele atrakcji. Tutaj czekała na nas Pani Przewodnik, która wprowadziła nas w niezwykły prehistoryczny świat.

      Poznaliśmy gatunki tych wielkich gadów, ich cechy charakterystyczne, menu oraz upodobania. Kilkadziesiąt wielkich modeli dinozaurów powstało w oparciu o znalezione fragmenty kości, rekonstrukcje szkieletów oraz wiedzę przyrodniczą naukowców.

      Prawdziwą przygodą było zwiedzanie Zwierzyńca Górnego i Polska w miniaturze, do którego pojechaliśmy amerykańskim żółtym schoolbusem. To było, jak safari! Z okien autobusu, tak z bliska, mieliśmy okazję przyjrzeć się potężnym, egzotycznym zwierzętom, np.; wielbłądom, lamom, strusiom, danielom, bydłu zebu, antylopom, dzikom.
     Po tych zmaganiach nadszedł czas posiłku. Wszyscy poszliśmy na obiad, który był smaczny i dostarczył energii na kolejne atrakcje, ale była też chwila na odpoczynek.
     Po obiedzie ruszyliśmy do Zwierzyńca Dolnego, gdzie mogliśmy podziwiać liczne ptactwo i leśne zwierzęta. Tutaj było pełno ptasiego gwaru!
     Następnie ruszyliśmy do Parku Rozrywki. Dzieci, oczywiście skorzystały z oferowanych atrakcji: karuzele, huśtawki itd.
     Po godzinnej zabawie na placu zabaw udaliśmy się do Sabatówki na spotkanie z Czarownicą i do kina na film w systemie 5D.

     Z kina wyruszyliśmy rozemocjonowani prosto do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Mieliśmy szczęście, że w Bałtowie pogoda nam dopisała.
     Wróciliśmy cali i zdrowi. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń. Dzieciom podobała się wycieczka i integracja z rówieśnikami.

Wycieczka edukacyjna została częściowo zorganizowana dzięki wpłatom 1% na rzecz Stowarzyszenia „Poleska Dolina Miłosierdzia”.

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie finansowe naszych dzieci

Galeria zdjęć Wycieczka edukacyjna do JuraPark w Bałtowie 2018

Kontakt

Stowarzyszenie Poleska Dolina Miłosierdzia

Wereszczyn 73,
22-234 Urszulin

Tel./fax. 82 57 13 459

e-mail: poczta@spdm.pl

Formularz kontaktowy

KRS: 0000307113

Nr konta: 54 8191 1026 2002 2000 0749 0001

Pogoda

Kalendarz

październik 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031